Klub Stypendystów FNP partnerem konferencji Science: Polish Perspectives

2015-09-26

W dniach 30-31.10.2015 w Cambridge odbędzie sie czwarta edycja konferencji ‘Science: Polish Perspectives’ adresowanej do młodych naukowców i studentów prowadzących swoje badania poza granicami Polski.

 

Celem konferencji jest pogłębianie współpracy pomiędzy polskimi naukowcami, integracja środowisk akademickich i biznesowych oraz popularyzacja nauki. W SPP biorą udział zarówno osoby rozpoczynające swoją karierę naukową i wybitne postaci świata nauki. Goścmi tegorocznej edycji są między innymi: prof. Jerzy Vetulani – psychofarmakolog i neurobiolog; prof. Mariusz Jaskólski, który - wspólnie z dr Alexandrem Wlodawerem, ustalił pierwszą strukturę białka retrowirusa HIV; oraz prof. Wiesław Nowiński -  twórca komputerowej mapy mózgu.

Uczestnicy konferencji wezmą udział w prezentacjach naukowych, burzliwych panelach dyskusyjnych, praktycznych warsztatach, oraz licznych sesjach networkingowych. Zwieńczeniem SPP jest uroczysta kolacja, która odbywa się w zabytkowych murach jednego z zabytkowych kolegiów Uniwersytetu Cambridge.

 

Rejestracja uczestników konferencji potrwa do 30 września poprzez stronę

http://www.polishperspectives.org/spp2015-participants-registration/

 

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji jest konkurs organizowany wspólnie ze StartUp Hub Poland, w którym do wygrania jest 30,000 złotych na preinkubację innowacyjnego projektu oraz możliwość pozyskania dalszej inwestycji w wysokości nawet 1.5mln złotych.

 

Szczegółowe informacje o konkursie oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie http://startuphub.pl/contest/